امکانات واحدها

خانه جایی است که در آن متولد می‌شویم، رشد می‌کنیم و بزرگ می‌شویم. خانه محلی است که در آن تجربه مهر مادری و سایه حمایت پدری را ادراک می‌کنیم. خانه اولین جهان است، اولین کشور است و اولین جامعه است. بعدها هم که بزرگتر می‌شویم، خانه دوباره باز تعریف می‌شود. آن هنگام که زندگی جدیدی را تشکیل می‌دهیم، خانه جهان دیگری می‌شود. جهانی به نام استقلال. کشوری است که مرد و زنِ جوان تلاش می‌کنند تا آن را از آنِ خود کنند. و در روزگار آفریدن یک جامعه جدید، خانه نیز تعریفی دوباره می‌یابد. این‌بار خانه همان اقلیمی است که باید سبز کند و برویاند و رشد دهد تا ثمره و حاصل یک عشق به کمال رسد. پس خانه باید همان چیزی باشد که باید باشد. جایی که ارزش میزبانی چنین لحظات بی‌تکراری را داشته باشد.
در وارایان خانه و سقف یک مکان نیست، یک مفهوم است. تعریف درست و تلاش برای ساخت دقیق این مفهوم رسالتی بوده که هرگز از آن کوتاهی نشده است. جزء به جزء و بخش به بخش ارکان یک خانه در این تعریف مشارکت داده شده‌اند. تمامی واحدها از نور طبیعی و مستقیم برخوردارند و هر خانه در واریان با به‌روزترین تجهیزات و امکانات زیرساختی و رفاهی تکمیل شده است.

 • تمامی واحدها دارای اتاق های مستر و سرویس های لوکس با تجهیزات توکار و والهنگ هستند تا امکاناتی نظیر یک اتاق در هتل را به صاحبان خود ارائه دهند.
 • واحدهای واریان مجهز به بخش لاندری با لباسشویی‌ها و خشک‌کن‌های برند معروف بوش است. در هر آشپزخانه علاوه بر کابینت‌ها و سینک ظرفشویی امکاناتی همچون فر، مایکروویو، گرم‌کن، اجاق گاز، هود توکار و دستگاه تصفیه آب بصورت کامل قرار دارد. با توجه به وجود تجهیزات لاندری و خشک‌کن لباس، در سرویس‌های بهداشتی واحدها سیستم گرمایش از کف جایگزین حوله خشک‌کن شده است؛ تا از دمای یک دست و مطبوع لذت ببرید.
 • تراس‌ها دارای فلاورباکس اختصاص هستند که با سیستم آبیاری هوشمند و مراقبت مستمر، زیبایی پایدار و همیشگی را پیشکش چشمان زیبابین ناظران از داخل و خارج واحد می‌کند.
 • “BMS” یا Building management system که در فارسی آن را مدیریت هوشمند ساختمان ترجمه کرده‌اند، به مجموعه‌ی سخت افزارها و نرم افزارهائی اطلاق می‌شود که به منظور مانیتورینگ و کنترل یکپارچه قسمت‌های مهم و حیاتی در ساختمان نصب می‌شوند. وظیفه این مجموعه، پایش مداوم بخش‌های مختلف ساختمان و اعمال فرامین به آن‌ها به نحوی است که عملکرد اجزاء مختلف ساختمان متعادل با یکدیگر و در شرایط بهینه و با هدف کاهش مصارف ناخواسته و تخصیص منابع انرژی فقط به فضاهای در حین بهره برداری باشد. مهمترین گام در هوشمندسازی ساختمان ها، انتخاب سیستمی با پروتکل باز و استاندارد می باشد. سیستم هوشمند تحت پروتکل KNX واریان، نمونه بارزی از یک پروتکل باز، استاندارد و توزیع شده است که توسط شرکت یاشاالکترونیک اجرا شده و چنین امکاناتی را به هر واحد ارائه می‌کند:
  • تابلو برق مجهز به کنترل ولتاژ، فیوز نشن جریان، سوئیچ‌های TDE آلمان با قابلیت کنترل روشنایی، سیسستم تهویه و پرده برقی.
  • مانیتورهای سناریوپذیر برند iddero جهت کنترل روشنایی، سیستم تهویه، پرده برقی، سیستم امنیتی و آیفون تصویری با قابلیت کنترل از راه دور در بستر اینترنت.
  • کلیدهای سناریوپذیر.
  • کلیدهای دیواری سناریوپذیر برند MDT از نوع Push Button دارای صفحه نمایش در صفحات متعدد.
  • سیستم های کنترل سرمایش و گرمایش، تهویه مطبوع و کنترل حجم هوا.
  • سیستم های کنترل فن کویل.
  • سیستم کنترل روشنایی و دیمینگ • سیستم کنترل دسترسی.
  • سیستم‌های نظارت تصویری (آیفون).
  • سیستم تشخیص ورود غیر مجاز.
  • سیستم توزیع هوشمند صوت کنترل هوشمند سیستم روشنایی شما قادر خواهید بود تمام روشنایی‌ها و نورپردازی‌های واحد را از طریق پنل هوشمند، گوشی هوشمند و یا رایانه، کنترل و سناریوهای مختلف نور پردازی را با توجه به برنامه‌ریزی که طراحی نموده‌اید، در زمان‌های معین فعال نمایید.
  • کنترل هوشمند سرمایش و گرمایش از طریق سیستم هوشمند می‌توانید تاثیر به سزایی در کاهش اتلاف انرژی بگذارید و همچنین این امکان فراهم است که پیش از رسیدن به منزل، حرارت و دمای مطبوع را تنطیم نمائید.
  • کنترل هوشمند سیستم امنیت: سیستم امنیتی و‌ دزدگیر هوشمند هر واحد بصورت مجزا کامل کننده سامانه های امنیت سراسری مجموعه می‌باشد. بدین صورت که علاوه بر مدیریت سنسورهای حرکتی، شما را از آخرین وضعیت خانه به وسیله اینترنت و یا پیامک آگاه سازد.

  • اجرای فناوری GPON (Gigabit Passive Optical Network) (یک تکنولوژی Future-Proof قابل اعتماد و کارآمد در بستر شبکه فیبر نوری بین مرکز اپراتوری و واحدها که در آن هیچ دیوایس اکتیوی بین اپراتور و مصرف کننده وجود ندارد، پسیو است و با تغییر تکنولوژی نیازی به ارتقا ندارد). این فناوری پیشرو برای ارائه خدمات اینترنت پرسرعت گیگابیت به مشترکان است. یک فناوری تمام فیبر که برای ساخت شبکه های FTTH استفاده می‌شود. GPON برتری‌های زیادی نسبت به فناوری‌های کنونی دارد. گذشته از دوام و طول عمر بیشتر، مزیت اصلی فیبر نوری شامل امکان اتصال پرسرعت‌تر، پهنای باند بالا، هزینه کم، امنیت بیشتر و کیفیت و پایداری سرویس اینترنت برای محیط زیست است. سرویس‌هایی که بر بستر این فناوری ارائه می‌شوند؛ می‌توانند کیفیت زندگی ما را به نحو چشمگیری ارتقاء دهد. این بستر توسط شرکت بومرنگ رایانه اجرا شده است.
  • آنتن تلوزیونی و اینترنت مرکزی واریان مبتنی بر فناوری خطوط فیبرنوری، هر گونه دغدغه‌ای را پیرامون شبکه‌های تلوزیونی و مشکلات دسترسی‌های ارتباطی با جهان پیرامونی را به خوبی مرتفع نموده است و لذت زندگی در دهکده‌ی جهانی را به شما هدیه داده است.
  • یکی از بهترین و عادلانه ترین روش‌ها برای تقسیم و تفکیک هزینه‌های انرژی و قبوض، استفاده از سامانه‌ی سنجش مصرف انرژی (انرژی‌میتر) است، که وظیفه آن سنجش و محاسبه‌ی مصرف دقیق واحدها از انشعابات مختلفی همچون آب، سیستم‌های سرمایش و گرمایش و … بوده که در پی آن منجر به صدور قبوض فرعی برای واحدها متناسب مصرف می‌باشد. سامانه سنجش و محاسبه‌ی مصرف انرژی مجموعه‌ای است متشکل از کنتورهای اندازه‌گیری که در مبادی ورودی واحدها و مشاعات ساختمان قرار گرفته که با اندازه‌گیری دقیق مقدار مصرف در بخش‌های مختلف و تحلیل قبض‌ کنتورهای مشترک آب، برق و گاز، بصورت کاملا هوشمند و متناسب با مصرف هر واحد، قبوض فرعی برای آن ها صادر نموده تا برای نمایش بر روی گوشی تلفن همراه ساکنین به لحظه بر روی سرور بارگذاری کند. زیر ساخت تجهیزات انرژی‌میتر مجتمع واریان توسط شرکت به‌ساز انرژی اجرا شده است. مواردی که توسط کنتور اندازه‌گیری مصارف تفکیک می‌شود:
   • قبض گاز ساختمان بر اساس مقدار مصرف انرژی در بخش سیستم‌های گرمایشی، آب گرم بهداشتی، گاز خوراک پزی و ... .
   • قبض آب بر اساس مقدار آب سرد و گرم بهداشتی مصرفی در بخش های مختلف ساختمان.
   • قبض برق سیستم‌های سرمایش (چیلر) بر مبنای مقدار مصرف انرژی برودتی در بخش های مختلف.
  • فن‌کوئل‌ها به عنوان آخرین بخش از سامانه تهویه مطبوع مجموعه هستند که با هسته مرکزی بویلر و چیلر فعالیت می‌کند. در بوران زمستان باشیم یا در خرماپزان تابستان فرقی نمی‌کند، درون واریان همیشه بهار است و هوای مطبوعی را استشمام خواهید نمود.